Mi Hazánk Mozgalom
A Mi Hazánk szerint sérült gyülekezési joguk a Budapest Pride miatt, feljelentik a rendőrséget
7 cikk
Jobbközép




Jobbközép
A Mi Hazánk Mozgalom alelnöke szerint a rendőrség jogellenesen akadályozta meg a párt szabályosan bejelentett gyűlését a Szabadság hídon a Budapest Pride miatt, ezzel sérült a gyülekezési joguk. A párt és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom egy erőszakmentes, performansz jellegű hídlezárást tartott a Pride ellen, miközben kritizálták a kormány politikáját és a homoszexuális lobbi befolyását.
Jogszabályi Vita és Tüntetések a Budapest Pride Felvonulás Kapcsán
7 cikk
Jobbközép




Jobbközép
A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Mi Hazánk Mozgalom jogszerűen lezárta a Szabadság hidat a Budapest Pride felvonulás előtt. A rendezvény jogi viták kereszttüzében áll, mivel a törvényi szigorítások miatt jogszabályellenesnek minősítették. Karácsony Gergely főpolgármester kiállt a rendezvény mellett, míg a Kúria új eljárás lefolytatására kötelezte a rendőrséget a rendezvény tiltásával kapcsolatban.
Szélsőjobboldali ellentüntetés a Budapest Pride alatt
4 cikk
Baloldali

Baloldali
A Budapest Pride meneténél a Szabadság hídon és a Gellért-hegy tövében a Mi Hazánk Mozgalom és a HVIM szélsőjobboldali ellentüntetői jelentek meg. A rendőrök 100-200 ellentüntetőt tartottak vissza, és korábban megengedték a HVIM-nek molinó kifeszítését az úttesten.
Lemondás Gyömrő polgármesteri tisztségéről a városi feszültségek miatt
4 cikk
Balközép




Balközép
Gyömrő polgármestere, Tóth János bejelentette lemondását polgármesteri és képviselői tisztségéről, mivel a város pénzügyi nehézségei és az elszabadult indulatok ellehetetlenítették munkáját. A testületi ülést zavarták, miután az ellenzék ellenezte a válságkezelő intézkedéseket, és népszavazást követeltek. Korábban is voltak botrányok a város vezetésében, Gyenes Levente polgármester ellen több büntetőeljárás is indult.
Magyar Péter mentelmi ügyének várható fejleményei az Európai Parlamentben
2 cikk
Jobbközép


Jobbközép
Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztése három különböző büntetőügy miatt került az Európai Parlament elé, melyek között szerepel egy mobiltelefon Dunába dobása és két becsületsértési ügy. Magyar Péter a mentelmi jogról csak akkor hajlandó lemondani, ha Magyarország csatlakozik az Európai Ügyészséghez, miközben a mentelmi jog célja a képviselők függetlenségének védelme, nem a büntetlenség biztosítása. Az EP-ben a jog felfüggesztéséről egyszerű többséggel szavaznak, ami után a politikus jogilag megvádolhatóvá válik. A mentelmi jog elvesztése politikailag és jogilag is jelentős következményekkel járna Magyar Péter számára, különösen korábbi kampányígéretei tükrében.
Török Gábor kritikája a kormány Pride-ellenes kommunikációjáról
2 cikk
Jobbközép

Jobbközép
Török Gábor kritikusan értékeli a kormány Pride-ellenes kommunikációját, mely szerinte inkább politikai céllal készült, semmint a gyermekek jogainak védelméről szól. Véleménye szerint a kormány pozíciója a választásokig erős marad az ellenzékkel szemben, de tartalmi és személyi változások nélkül nehéz lesz a politikai trend megfordítása. A Pride-on nagy tömeg vett részt, miközben az ellentüntetés középpontjába a Mi Hazánk Mozgalom került.
Kritikai hang a Fidesz Pride-politikájáról és az ellentüntetések szerepéről
2 cikk
Jobboldali

Jobboldali
A cikk kritikusan elemzi a Fidesz tehetetlenségét a Budapest Pride betiltásában, és rámutat arra, hogy a kormány erős ellenkampánya valójában növelte a rendezvény iránti érdeklődést. Budapest így Európa egyik fővárosává vált a Pride kapcsán, ami a nemzeti oldal politikai vereségének tekinthető. Tiszteletet ad az ellentüntetőknek, különösen a Mi Hazánk Mozgalomnak és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalomnak, akik kiálltak álláspontjuk mellett.
Útvonalmódosítás a Budapest Pride-on: a Szabadság híd lezárása és a tömeg átterelődése az Erzsébet híd felé
2 cikk
Baloldali

Baloldali
A Budapest Pride eredeti útvonalában szereplő Szabadság hidat a Mi Hazánk Mozgalom és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom lezárta, ezért a tömeg az Erzsébet híd felé kerül. A fesztiválhangulat megmaradt, és a Kossuth Lajos utca, valamint a Szabad sajtó út továbbra is nyitva áll résztvevők előtt. Biztonsági okokból Karácsony Gergely jelezte az útvonal módosításának lehetőségét, míg Novák előd arról tájékoztatott, hogy a Szabadság hidat további egy órán át lezárják, majd a sátort bontják.
Illegális Budapest Pride felvonulás és ellentüntetés politikai feszültségekkel
2 cikk
Jobboldali

Jobboldali
Több tízezer ember gyűlt össze Budapesten az engedély nélkül tartott Budapest Büszkeség, vagyis Pride felvonuláson, miközben engedélyezett ellentüntetés zajlott a Szabadság hídon a Mi Hazánk és más nemzeti szervezetek részvételével. A rendőrség kezdetben nem lépett fel a törvénysértő menet ellen, később lezárta a Károly körutat, hogy a felvonulást zavartalanul megtarthassák, míg az engedélyezett ellentüntetést körbezárták. A résztvevők között többféle politikai és társadalmi csoport megjelent, köztük antifasiszták, kommunisták és cigány képviselők is, továbbá különböző provokatív elemek. Az esemény politikai feszültségekhez vezetett, és kritikákat váltott ki a hatóságok fellépésével kapcsolatban.
Jogszabályi viták és tiltás körül forog a Budapest Pride 2024
2 cikk
Kiegyensúlyozott


Kiegyensúlyozott
Az Országgyűlés egy jogszabályt fogadott el, amely lehetővé teszi a Pride rendezvény korlátozását vagy tiltását, ami politikai vitákat és ellenállást váltott ki. A Fővárosi Önkormányzat támogatja a Budapesti Büszkeség rendezvényt, melyet jogszerűnek tartanak, míg a kormány és az igazságügyi miniszter a rendezvény szervezését és részvételét bűncselekménynek és szabálysértésnek minősíti. A rendőrség megtiltotta a rendezvényt, figyelmeztetve a szervezőket a büntetőjogi felelősségre, és aggályoskodott a biztonsági kockázatok miatt. Ezzel párhuzamosan ellentüntetések is szerveződnek, amelyek több budapesti helyszínen zajlanak majd.
Szakszervezeti és civil támogatás mellett zajlik a budapesti Pride, tüntetések is várhatók
2 cikk
Jobbközép

Jobbközép
A budapesti Pride-fesztivált hetvenegy civil szervezet és több szakszervezet támogatja, köztük az Európai Szakszervezeti Szövetség és a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete, amely megengedik tagjaiknak, hogy részt vegyenek az eseményen. A rendezvény ellen három szervezet, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom, a Betyársereg és a Mi Hazánk Mozgalom tüntetéseket szervez, melyek útvonala egyes helyeken átfed a Pride menetelével, ami bizonyos feszültségeket okozhat. Politikai elemző szerint a Pride többé nem csak az LMBTQ-közösség ügye, hanem a gyülekezési jogok védelmének jelképe is. A Kúria megsemmisítette a rendőrség korábbi tiltó határozatát, így a felvonulás megtartható. Az esemény a politikai konfrontáció és a társadalmi viták színtere Magyarországon.
Nézőpont Intézet: Fidesz vezetés a legfrissebb választási kutatásban
2 cikk
Jobbközép


Jobbközép
A Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Fidesz 44%-os listás támogatottsággal vezet, miközben a Tisza Párt hárompárti parlamentet eredményező támogatottsága 39%. A Mi Hazánk Mozgalom 7%-ot ér el, bejutna az országgyűlésbe, míg a Kétfarkú Kutya Párt és a Demokratikus Koalíció nem. A felmérés alapján a Fidesz 108, a Tisza Párt 82, a Mi Hazánk Mozgalom 8 mandátumot szerezne, és egy mandátum a német nemzetiségi képviselőé lenne. A kutatás 2024 júniusában készült, 1000 fő reprezentatív mintán, a hibahatár 3,16%.
Ellendemonstrációk és Pride egy időben Budapesten június 28-án
2 cikk
Jobboldali

Jobboldali
Június 28-án Budapesten több rendezvényt is terveznek: a 30. Budapest Pride felvonulását, valamint ellendemonstrációkat a Mi Hazánk Mozgalom és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom részvételével. Ezek az események több ponton, köztük a Szabadság hídon, átfedik egymást, és a rendőrség engedélyezte mindkét fél számára az útvonalakat. Emellett több helyszínen és hidakon is demonstrációkat és felvonulásokat tartanak, ami bizonytalanságot okoz a szervezésben és a városi közlekedésben.
Pártok álláspontjai a 2026-os országgyűlési választásokon Magyar Péter támogatása körül
2 cikk
Jobboldali


Jobboldali
Több politikai párt visszalép a 2026-os országgyűlési választásokon a Tisza Párt javára, azonban a Demokratikus Koalíció, a Jobbik és a Mi Hazánk Mozgalom továbbra is önállóan kíván indulni. A Mi Hazánk kifejezetten jobboldali irányt képvisel, míg a Jobbik konzervatívként határozza meg magát, és mind a 106 választókörzetben saját jelöltjeikkel indul. A DK Dobrev Klára vezetésével ugyancsak teljes körzeti lefedéssel tervez indulni. Eközben több politikus és párt visszalépett vagy függetlenként indul a Tisza Párt támogatásával, így támogatva Magyar Péter politikai törekvéseit.
Vitatott magyar alaptörvény és uniós jogok az Európai Parlamentben
2 cikk
Jobboldali


Jobboldali
Az Európai Parlamentben vitát tartottak a magyar gyülekezési szabadság helyzetéről, különös tekintettel a Pride-felvonulásokra és a gyermekvédelmi törvényre. Az uniós biztos szerint a magyar törvény több ponton sérti az EU alapértékeit és jogait, míg a magyar képviselők fennálló szuverenitásukat hangsúlyozzák, valamint a gyermekvédelem és a hagyományos értékek védelmét helyezik előtérbe. A vita az európai értékek, a nemzeti önrendelkezés és a politikai érdekek ütközését tükrözi.
Jogviták és intézkedések Balatonfőkajár munkásszálló tervezett építése kapcsán
2 cikk
Jobboldali

Jobboldali
Balatonfőkajáron az önkormányzat hosszú ideig nem válaszolt a lakosság és képviselők aggályaira egy vendégmunkások részére tervezett munkásszálló ügyében. Szabó Miklós, a Mi Hazánk balatonfüredi képviselője hivatalos úton próbált érdemi választ és intézkedést elérni, ám választ nélkül maradt. A testületi ülésen a polgármester elismerte az építészeti tervtanács hiányát, és kezdeményezte annak felállítását, azonban a működtetés jelentős forrásokat igényel. A képviselő hangsúlyozta, hogy csak a nyí